You never have to be cold, my Lara, if you don´t wont to be.....

...O hře...

20. srpna 2008 v 18:04 | David |  Tomb Raider 1
První Tomb Raider spatřil světlo světa v roce 1996, jednalo se o pokrokovou hru, která ve své době neměla konkurenci, jako první totiž použila trojrozměrné grafiky, úhel pohledu byl zcela jiný, než bylo zvykem her v této době, kamera byla za hlavní hrdinkou - ano hrdinkou, Lara Croft dala také prostor ženám v počítačových hrách, v tehdejších hrách totiž se ženy příliš nevyskytovaly, a když už ano, né jako hlavní hrdinky. A právě proto, kdo by si jen pomyslel, že hlavním hrdinou bude žena! A né ledajaká, ale žena odvážná, mrštná, vzdělaná, a také žena, která umí ovládat zbraně, které se nebojí použít. Hra byla velmi oceňována, oblíbylo si ji velmi mnoho hráčů po celém světě, prodalo se jí nesmírně velké množství - vývojářské studio Core Desing a vydavatel Eidos Interactive zažívali mnoho chvály, a tímto prvním krokem začala kariéra Lary Croft, která trvá ještě dodnes, ano, ještě dodnes se vydávají nové a nové díly této série, dočkala se i filmového zpracování......
Lara zažila jak vzestupy, tak pády...ale pořád se tu drží, po těch letech vždy najdem nějakou originalitu, navíc, hodně lidem se líbí základ hry - prohledávání starobylých hrobek a chrámů, akrobacie a vyvedení schopnosti hlavní hrdinky, která také velmi pěkně vypadá (ta už prošla změnami) ,hledání pokladů a střílení fauny a konkurentů........každý si příjde na své, na tomto základním kameni se snaží Eidos pořád něco přistavovat - ale zatím se mu to celkem daří, i když občas to nevyjde tak, jak všichni čekají, každému se zkrátka nezavděčíme, ani kdyby jsme se rozkrájeli..tolik k úvodu, nyní něco k příběhu.

Příběh

První Tomb Raider svým příběhem a originalitou oslnil mnoho lidí, dokonce i vyšel po jedenácti letech dle mého názoru velmi zdařilý remake s názvem Tomb Raider:Anniversary - který byl k desetiletému výročí vytvořen jako důstojná oslava Lary Croft.
Příběh začíná někde v oblasti Los Alamos v Mexiku, kde po nesmírně velkém výbuchu jsme svědky vysvobození z ledového vězení jakésy bytosti, zatím ale o ní ani o příčině toho, co se stalo nic nevíme.......to se dozvíme později, po intru se tedy spouští další video - první video, kde vidíme Laru Croft, video se odehrává v Indii - konkrétněji v městě Kalkatě, kde naše neohrožená archeoložka zrovna čte noviny, ve kterých je na titulní straně s Yetim :) tu se zničehonič objeví chlápek se jménem Larson, a ten jí poví o zajimavé nabídce......jakási obchodnice Natla Laru prosí, aby pro ni našla Scion - jde o artefakt po kterém Natla velmi touží, a vypadá to, že je ochotna celkem dost za něj zaplatit! Lara sice zprvu odmítá, ale potom příjme, tak začíná naše první dobrodružství, které odstartujeme v Peru, kde podle souřadnic od Natly se artefakt má nacházet. Lara se svým průvodcem se tedy vydá do hrobky, jenž je vytesána přímo ve skále, bohužel hned po otevření je nepříjemný konflikt z vlky, vyvrcholí tím, že Lářin průvodce už to bohužel nerozdýchá........Lara ovšem pokračuje dál, postupně nalézá ztracené město, kde nevkročila lidská noha mnoho staletí.......postupně se dozvídá, že hrobka, která zde leží patří vladaři Qualopecovi, o kterém toho nic neví, ale pak.....z pozůstatků minulosti se dozvídá, jak se to skutečně má! Při svém hledání dokonce narazí na dinosaury! - A to nevyhynulé! Díky své odhodlanosti a schopnosti se vyhnout nástrahám zjistí celou pravdu - Qualopec byl jedním z vládců bajné Atlantýdy, jenž po jejím velkém pádu našel své útočiště tady v Peru...ovšem poté, co Lara získá Scion, díky němuž by měla Atlantýdu najít, nemile jí překvapí Larson, který jí půjde na rozkaz Natly po krku, Lara po jeho odzbrojení se Scionem uniká, dovídá se, že je Scion rozdělen na tři části, a zbylé dvě jsou někde Řecku a Egyptě rozhodne se Atlantýdu najít. Bohužel se ale časem ukáže, že Natla ve skutečnosti není pouhá obchodnice, ale ve skutečnosti jedna z vládkyň Atlantýdy, která přežila a která se dostala ze svého ledového vězení, a byla to právě ona, kdo způsobil zničení samotné Atlantýdy! Nyní díky své moci, kterou získá ze kompletního scionu chce udělat novou generaci ,,mutantů" jež má jí dopomoct k ovládnutí samotného světa! Naši hrdinku čeká velká cesta, cesta plná nástrah a nepřátelů, ale také cesta za záchranou světa! V závěru se s Larou ocitáme v ruinách Atlantýdy, kde jí čeká poslední (možná) setkání s Larou........vítězkou bude jen jedna, a my víme kdo :) čeká vás samozřejmě ještě mnoho dalšího, o kteréme jsem se nezmínil, ale na to si už příjdete sami. Hodně štěstí ve hře!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik % by podle Vás měl dostat první Tomb Raider???

100 - 90% 76.2% (16)
80 - 70% 19% (4)
60 - 50 % 4.8% (1)
40 - 30 % 0% (0)
20 - 10 % 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama